Čalounická sešívačka je nástroj, který se bude hodit nejen v čalounické dílně, ale i při každodenních činnostech v našich domácnostech. Tento nástroj umožňuje mnohem rychlejší a efektivnější opravy čalouněných prvků, ale nejen to. Může posloužit jako nezbytná výbava, která náš koníček zpestří a dá mu úplně jiný rozměr.
Zamyslete se nad tím, kolikrát vás při kutilství napadlo, že v dané situaci budete potřebovat sešívačku na čalounění, díky které by vaše práce probíhala mnohem rychleji, spolehlivěji a estetičtěji. Než se však rozhodneme koupit tu správnou sešívačku, stojí za to analyzovat naše potřeby, abychom si mohli vybrat správné vybavení šité na míru našim preferencím a věcem, které s ním chceme vytvořit.
Jak v takové situaci vybrat tu správnou sešívačku na čalounění? Na co si dát pozor před pořízením sešívačky na čalounění? Jak by měly být sponky umístěny , abyste nepoškodili zařízení nebo se nezranili? Co stojí za to vědět při výběru ruční sešívačky? To vše si přečtete v tomto článku.
K čemu se používá sešívačka na čalounění?
Čalounická sešívačka (nebo také taker), jak název napovídá, se používá především v čalounických dílnách, kde se používá k čalounění dřevěného nábytku látkami. Toto je mnohem větší, silnější a odolnější verze kancelářské sešívačky, kterou známe. I přes svou velikost je nástroj docela lehký, takže práce s ním není náročná. Jednoduchý mechanismus navíc zajišťuje bezporuchový provoz, takže sešívačku lze úspěšně používat roky. Čalouník se vyplatí mít doma, protože se jedná o snadno ovladatelný přístroj, který se skvěle hodí nejen pro použití v čalounické dílně. Díky snadnému použití, malým rozměrům a účinnosti se vám bude hodit i v domácnosti. Pomocí sešívačky na čalounění můžete samostatně restaurovat nábytek s použitím různých materiálů, obkládat stěny izolačním materiálem nebo tapetami, chránit dřevo další ochrannou vrstvou a sešívačka se vám bude hodit i při aranžování dekorací ve vašem domě a zahradě.
Sešívačky na čalounění – kterou je nejlepší vybrat?
Podle účelu existují různé typy čalounických sešívaček, které lze přizpůsobit vybavení našeho pracoviště. V první řadě musíme zvážit, k čemu budeme sešívačku používat, jakou látku či materiál s ní budeme upevňovat a jak často ji hodláme používat. Na základě toho bychom si měli vybrat jeden z dostupných typů takeru:
- ruční sešívačka na čalounění - ideální zařízení pro všechny, kteří sešívačku používají amatérsky, příležitostně a na malých plochách. Tento nejjednodušší model takeru má velkou hodnotu za peníze, protože je malý, lehký, odolný a zároveň levný. Na druhou stranu má výrobek i své nevýhody, vzhledem k tomu, že je poháněn lidskou rukou, jeho výkon není tak vysoký jako u automatických zařízení a doba provozu je výrazně delší. Kvůli omezeným možnostem ručního závitníku je také obtížné připevňovat materiály s vysokou hustotou.
- elektrická sešívačka na čalounění - mnohem účinnější zařízení než její ruční protějšek, díky ergonomickému tvaru a vysoké síle úderu. Elektrická sešívačka si hravě poradí i s tlustšími materiály a dosáhne i na těžko dostupná místa. Jeho nevýhodou je však jeho cena – je mnohem dražší než ruční odebírat a ne každý si ho může dovolit.
- pneumatická sešívačka čalounění - profesionální zařízení určené pro časté a intenzivní používání. Pneumatické sešívačky jsou velmi výkonné, extrémně rychlé a lehké a jejich obsluha není tak složitá, jak se může zdát. Tento typ sešívačky na čalounění navíc poslouží nejen při čalounění, ale také při renovačních a stavebních pracích.
Na co si dát pozor před pořízením sešívačky na čalounění?
Účel, hmotnost a pohodlný tvar nejsou vše, na co byste si měli před pořízením sešívačky na čalounění dát pozor. Důležitou otázkou jsou jednotlivé parametry , které je potřeba zohlednit pro kompletní praktickou výbavu čalounění. Patří mezi ně účinnost, rychlost, délka zásobníku a schopnost skládat dohromady materiály různých tlouštěk. Čím delší zásobník, tím více sponek budeme mít k dispozici a čím větší rychlost a efektivita, tím větší možnosti využití.
Která sešívačka na čalounění je lepší – na hřebíky nebo sponky?
Existují různé typy sešívaček na čalounění, liší se tím, zda zásobník obsahuje sadu sponek nebo špendlíků. Cvočky jsou hřebíky bez hlavičky, které jsou mnohem decentnější než klasické hřebíky a kromě stejných funkcí mají mnohem lepší dopad na estetickou hodnotu našich děl. Musíte však pamatovat na to, že taker vybavený holemi je profesionální zařízení, které také stojí hodně. Pokud ji nehodláme používat příliš často, nemusí se takový nákup vyplatit a je lepší uvažovat o klasické čalounické sešívačce se sponkami.
Bez ohledu na to, o jaký druh odběru máte zájem, v naší nabídce ho najdete! Internetový obchod Král dílny má širokou škálu produktů, včetně profesionálních i amatérských odběratelů různých výkonů. Podívejte se, co jsme pro vás připravili!
Nakupujte jako král na našem e-shopu Král dílny!
Když chcete mít královskou dílnu, potřebujete královské vybavení. Na našem e-shopu nabízíme širokou škálu produktů pro vaši dílnu a zahradu, od nářadí a pracovního oblečení po zahradní vybavení a technickou chemii. Staňte se Králem své dílny a nakupujte u nás za nejlepší ceny!
14 dnů na vrácení

Kvalitní balení
U Krále dílny neexistuje "špatné balení". Každý produkt je balen s pečlivostí a kvalitou, aby dorazil k zákazníkovi v perfektním stavu.
Nářadí do celého králoství
Král dílny posílá své výrobky do celého království! Nabízíme dopravu až ke dveřím nebo osobní odběr v 1000 odběrných místech Zásilkovny a PPL v ČR.
Rádce Vám poradí
Každý Král dílny má svého věrného rádce! Pokud hledáte pomoc a poradenství při výběru zboží, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás!
Erika Stolařová
Věrný zákazník